Göteborgs Bowlingförbund

Utvecklat av     Meriq

Anmälda spelare för Individuella DM 2019

<< Tillbaka              Skriv ut

Herr

  Namn Klubb Start
1. Adam Andersson Team Pergamon BC Torsdagen den 9 maj 19:00
2. Alexsander Flodin BF Solängen Måndagen den 20 maj 18:00
3. Anders Holmqvist Team Lerum BC Onsdagen den 1 maj 11:00
4. Anders Wenström BK Hu-Pi Lördagen den 18 maj 11:00
5. Andreas Kleinschnittger Team Pergamon BC Torsdagen den 9 maj 19:00
6. Axel Engblom Team Pergamon BC Torsdagen den 9 maj 19:00
7. Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Onsdagen den 22 maj 18:00 HERR
8. Branislav Ubavic BK Virveln Måndagen den 6 maj 18:00
9. Christer Jakobsson Kungälvs BK Söndagen den 19 maj 11:00
10. Christer Josefsson Kinna BK Onsdagen den 1 maj 11:00
11. Christoffer Jakobsson Stånga IF Torsdagen den 9 maj 19:00
12. Daniel Fransson Team Pergamon BC Onsdagen den 22 maj 18:00 HERR
13. Daniel Johansson BK Astoria Söndagen den 19 maj 11:00
14. Daniel Lilja BK Hu-Pi Lördagen den 18 maj 11:00
15. Hampus Nilsson Örgryte IS BF Lördagen den 18 maj 11:00
16. Inge Johansson Kabare BS Torsdagen den 9 maj 19:00
17. Jani Silvén Team Lerum BC Onsdagen den 1 maj 11:00
18. Jesper Larsen Team Pergamon BC Onsdagen den 22 maj 18:00 HERR
19. Jhonny Johansson Team Partille BC Måndagen den 6 maj 18:00
20. Jonas Granath BK Joker Måndagen den 20 maj 18:00
21. Kim Bolleby Team Pergamon BC Onsdagen den 22 maj 18:00 HERR
22. Larry Hedlund BK Hu-Pi Lördagen den 18 maj 11:00
23. Lars Lundahl Örgryte IS BF Onsdagen den 1 maj 11:00
24. Magnus Johansson Team Lerum BC Onsdagen den 1 maj 11:00
25. Martin Larsen Team Pergamon BC Onsdagen den 22 maj 18:00 HERR
26. Mats Carlsson Arendals BK Onsdagen den 1 maj 11:00
27. Mattias Bäck BK Virveln Söndagen den 19 maj 11:00
28. Mattias Olsson Team Pergamon BC Onsdagen den 22 maj 18:00 HERR
29. Mikael Lindgren IK Sterling Onsdagen den 1 maj 11:00
30. Mohammad Al-Abed IFK Göteborg Bowling Herr Måndagen den 6 maj 18:00
31. Niclas Lantz Team Alingsås BC Onsdagen den 1 maj 11:00
32. Oliver Dahlgren Team Pergamon BC Torsdagen den 9 maj 19:00
33. Patrik Häll BK Virveln Måndagen den 6 maj 18:00
34. Peter Lihnell IK Sterling Onsdagen den 1 maj 11:00
35. Peter Roos BK Joker Söndagen den 19 maj 11:00
36. Peter Wiking BK Grävlingen Tisdagen den 7 maj 16:45
37. Pontus Lantz Team Alingsås BC Onsdagen den 1 maj 11:00
38. Pär Svensson Team Pergamon BC Onsdagen den 22 maj 18:00 HERR
39. Richard Ohlén Örgryte IS BF Måndagen den 6 maj 18:00
40. Roger Eliasson IK Sterling Onsdagen den 1 maj 11:00
41. Stefan Roos BK Joker Måndagen den 20 maj 18:00
42. Thomas Ahl BK Virveln Onsdagen den 1 maj 11:00
43. Thomas Karlsson Team Partille BC Måndagen den 6 maj 18:00
44. Thomas Lantz Team Lerum BC Onsdagen den 1 maj 11:00
45. Timmie Ahl Team Pergamon BC Måndagen den 20 maj 18:00
46. Ulf Johansson BK Joker Söndagen den 19 maj 11:00
47. Viktor Albihn BKF Falkenberg Lördagen den 18 maj 11:00

Dam

  Namn Klubb Start
1. Annika Jonsson Nord Örgryte IS BF Onsdagen den 1 maj 11:00
2. Emelie Samuelsson BK Virveln Söndagen den 19 maj 11:00
3. Helen Bohlin BK Grävlingen Tisdagen den 7 maj 16:45
4. Helena Hofling Bruhns Örgryte IS BF Måndagen den 20 maj 18:00
5. Jeanette Johansson Team X-Calibur BK Måndagen den 6 maj 18:00
6. Johanna Kilander Ytterby BK Onsdagen den 1 maj 11:00
7. Joline Persson Planefors Team X-Calibur BK Torsdagen den 9 maj 19:00
8. Josefin Hermansson Team X-Calibur BK Måndagen den 6 maj 18:00
9. Lena Johansson BK Astoria Söndagen den 19 maj 11:00
10. Lisa Björklund Team X-Calibur BK Torsdagen den 9 maj 19:00
11. Marie Alm Örgryte IS BF Onsdagen den 1 maj 11:00
12. Marie Bengtsson Örgryte IS BF Onsdagen den 1 maj 11:00
13. Mariette Svensson Kungälvs BK Söndagen den 19 maj 11:00
14. Monica Hellberg IK Heim Tisdagen den 7 maj 16:45
15. Nina Flack IK Sterling Måndagen den 20 maj 18:00
16. Riitta Persson Kungälvs BK Måndagen den 20 maj 18:00
17. Sandra Eriksson Team X-Calibur BK Måndagen den 6 maj 18:00
18. Sofia Myllymäki Team X-Calibur BK Måndagen den 6 maj 18:00
19. Yvonne Thorsson BK Grävlingen Tisdagen den 7 maj 16:45

Ungdom/Junior

  Namn Klubb Start
1. Frida Johannesson IFK Göteborg Bowling Herr Onsdagen den 1 maj 11:00
2. Hanna Engberg Team X-Calibur BK Torsdagen den 9 maj 19:00
3. Samuel Svensson Kungälvs BK Söndagen den 19 maj 11:00
4. Sara Hedlund Team X-Calibur BK Lördagen den 18 maj 11:00
5. Simon Petersson BK Hu-Pi Lördagen den 18 maj 11:00

Oldgirls

  Namn Klubb Start
1. Anitha Jarl-Granberg BK Hu-Pi Lördagen den 18 maj 11:00
2. Anne-Marie Bjunert IFK Göteborg Bowling Dam Onsdagen den 1 maj 11:00
3. Gudrun Larsson BK Hu-Pi Lördagen den 18 maj 11:00
4. Gungerd Westerberg IFK Göteborg Bowling Dam Onsdagen den 1 maj 11:00
5. Gunnel Tobiasson IFK Göteborg Bowling Dam Måndagen den 20 maj 18:00
6. Inger Petterson Kungälvs BK Onsdagen den 1 maj 11:00
7. Leila Räisänen BK Hu-Pi Lördagen den 18 maj 11:00
8. Marléne Friis BK Hu-Pi Lördagen den 18 maj 11:00
9. Renée Karlsson IK Heim Måndagen den 20 maj 18:00

OldBoys

  Namn Klubb Start
1. Bengt-Arne Nordin BK Grävlingen Tisdagen den 7 maj 16:45
2. Benneth Thorelli BK Grävlingen Tisdagen den 7 maj 16:45
3. Bo Hedén IFK Göteborg Bowling Herr Måndagen den 6 maj 18:00
4. Christer Niklasson Kungälvs BK Söndagen den 19 maj 11:00
5. Egil Krog Team Lerum BC Onsdagen den 1 maj 11:00
6. Frank Granberg BK Hu-Pi Lördagen den 18 maj 11:00
7. Göran Kuhlin Team Partille BC Söndagen den 19 maj 11:00
8. Jan Lindström IK Heim Tisdagen den 7 maj 16:45
9. Jan-Erik Karlsson Team Partille BC Måndagen den 6 maj 18:00
10. Kalevi Räisänen BK Hu-Pi Lördagen den 18 maj 11:00
11. Kent Andersson BK Grävlingen Tisdagen den 7 maj 16:45
12. Kent Rutgersson IK Heim Måndagen den 13 maj 18:00
13. Kurt Johansson Team Partille BC Söndagen den 19 maj 11:00
14. Lars Kärrman Team Partille BC Måndagen den 6 maj 18:00
15. Lars-Göran Holmgren IK Heim Måndagen den 13 maj 18:00
16. Lasse Mäntylä BF Solängen Söndagen den 19 maj 11:00
17. Lennart Aronson BK Grävlingen Tisdagen den 7 maj 16:45
18. Lennart Pettersson BK Astoria Söndagen den 19 maj 11:00
19. Lennart Tobiasson BF Solängen Måndagen den 20 maj 18:00
20. Ove Andersson BK Grävlingen Tisdagen den 7 maj 16:45
21. Per Hedelin IK Heim Måndagen den 6 maj 18:00
22. Peter Karlsson IK Heim Måndagen den 20 maj 18:00
23. Peter Thorsson BK Grävlingen Tisdagen den 7 maj 16:45
24. Ronny Carlsson IK Heim Måndagen den 13 maj 18:00
25. Stefan Häll BK Virveln Måndagen den 6 maj 18:00
26. Tommy Björndahl IFK Göteborg Bowling Herr Måndagen den 20 maj 18:00
27. Toni Klöppel IK Heim Måndagen den 13 maj 18:00
28. Torsten Bendeus BF Solängen Söndagen den 19 maj 11:00